CHERRY EUPHORIA BLOSSOM
Jaar van lancering: 2013
Laatst aangepast: 10/04/14
Neus: Bruno Jovanonic
Ambassadrice: Vanessa Axente
Zouden nu de meeste geuren online worden gekocht? Ik vraag het me steeds meer af als ik op een willekeurige doordeweekse dag op een willekeurig tijdstip langs wat parfumerieën loop. Onlangs in Antwerpen op een woensdag: in de winkel van Ici Paris XL en Planet Perfume op de Meir rondom 14.45 geen kip te bekennen, behalve het personeel. Dan heb ik al geen zin meer om binnen te stappen en wat te sniffen, bang als ik ben dat ik het voltallige personeel op me afkomt. Of is het gewoon toch de crisis?
Toch blaakt de industrie van optimisme: het is eigenlijk niet meer bij te benen. Voor de winkelier, voor de consument. Alleen veel geuren worden niet door ‘je favoriete parfumerie’ opgenomen. Wil je nu net die ene nieuwe geur en niet die andere van … (vul maar in), dan moet je het internet op.
Weg nut vaste klantenkaart met ‘aantrekkelijke kortingen’. Ik beperk me even tot de massstigemerken die meer dan één geur lanceren, en zal er zeker een paar over het hoofd hebben gezien, waarvoor ik mijn nederige excuses aanbiedt. Givenchy (twee), Guerlain (drie), Cartier (drie), Dolce&Gabanna (drie), Donna Karan DKNY (drie), Kenzo (drie), Jil Sander (drie), Versace (drie), Davidoff (vier), Caroline Herrera (vier), Loewe (vier), Issey Miyake (vier), Ferragamo (vijf). Calvin – Endless – Klein spant de kroon: inclusief de ck-lijn zes stuks. En dat zijn dus: ck one summer, ck one red, ck free sport, Eternity Summer, Eternity Summer for him en Endless Euphoria… Ik weet iedere geur vertegenwoordigt een aparte doelgroep – laat dat maar aan de marketing over. Maar dan toch: ‘Best wel veel voor één merk’.
Endless Euphoria verhoudt ten opzichte van Euphoria, zoals de dag tot de nacht. ‘Schoongemaakt en opgeruimd fris’ versus ‘romig donkerzwoel’. Maar voor hetzelfde geld had de geur van mij ook Cherry Euphoria Blossom mogen heten of Shanghai Euphoria door de verwerking van kersenbloesem en bamboe – die geven de geur respectievelijk zijn ‘oosterse’ poeder-bloemige en een (zij het minimaal) fris-groene toets.
Ofwel, zo meldt het persbericht: ‘Verfrissend licht en stralend, Endless Euphoria vertaalt de uitdagende fantasie van de iconische Euphoria–geur naar een zonovergoten dagdroom gevuld met kersenbloesem en een sfeer van transparante verleiding’. Iconisch… toe maar. Is het volgens mij nooit geworden. Binnen het Calvin Klein-portofolio wellicht, maar niet op wereldlijke schaal. Maar de geur blijft wel een pijler voor Calvin Klein. Vandaar dat voor Endless Euphoria Steven Meisel werd gevraagd een nieuw beeld te schieten… Deed hij. En Vanessa Axente zei geen nee.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
En veel beproefd recept in de parfumerie en blijvend populair: transparante, aquatische bloemengeuren die meer als een nevel dan als een parfum opereren. Als ik iemand in het voorbijgaan tegenkom die zo ruikt, dan krijg ik het gevoel – het is meestal een vrouw – of die net door een bloemetjesnevel heeft gelopen.
Als ze dan ook lacht en om door een ringetje te nemen frisgewassen katoenen bloemetjesjurk draagt als symbool voor de witte musk – dan is het picture perfect.
Kijk ze dwarrelen uit de hemel, de zacht gestemde kersenbloesems (foto) met subtiele amandeltoets aangeraakt door mandarijn en bergamot. In het hart kleven ze aan viooltje, roos en sering. Dus een melange van poeder-zoete, fruitig-zoete en zonnige bloemennoten die rusten op een bedje van bamboe, sandelhout en musk. Met een dromerige aantrekkingskracht als gevolg aldus Calvin Klein. Een variatie op een thema aldus Geurengoeroe volgend jaar hoogstwaarschijnlijk uitgebreid met een nieuwe.
RUIK&VERGELIJK
Wat dit jaar betreft:
Dior Miss Dior Blooming Bouquet (2013)
Maison Martin Margiela – Replica – Promenade in the Gardens (2012)
Elizabeth Arden Green Tea Cherry Blossom (2012)