‘CADEAUTJE VAN EEN SUPERMODEL’
Jaar van lancering: 2013
Laatst aangepast: 27/02/14
Neus: Ilias Ermenidis, Harry Fremont
Model: Naomi Campbell
Fotografie: Craig McDean
Ik weet eigenlijk niet wat ik me bij een hedendaagse godin moet voorstellen. Welke religie verkondigt ze? In hoeverre verschilt ze van haar voorgangsters in oerculturen en bijvoorbeeld bij de oude Romeinen en Grieken? Welke offer(ande)s verwacht ze van ons, wat krijgen we er voor terug?
Naomi Campbell is het in ieder geval afgaande op Queen of Gold. Want de pay off luidt: ‘Begeerlijk, krachtig en vol glamour… als hedendaagse godin’. Ik wist niet dat niet-hedendaagse godinnen glamour bezaten zoals we dat begrip nu interpreteren. Maar je komt wel via Queen of Gold met deze ‘golden oldies’ in contact, want: ‘één vleugje en je vergeet de stress van de alledaagse wereld en wordt meegenomen naar lang vervlogen tijden. Stel je voor… tijden van godinnen, koniginnen en onvoorstelbare luxe’.
En van haar imposante parfumcarrière, blijkt Queen of Gold haar ‘meest verleidelijke en weelderige parfum’. En hoewel je ervoor moet betalen, niet veel dat is waar, is het ‘Naomi’s inspirerende cadeau aan vrouwen die zich begeerlijk, krachtig en vol glamour willen voelen, als een hedendaagse godin’. We hebben met iets bijzonders te maken, want Queen of Gold is ‘anders dan alle andere parfums. Onthul de krachtig van de godin in jezelf. Durf jij het aan?’
Ik durf het wel aan, maar ik ben geen vrouw, overweeg voorlopig ook geen geslachtsverandering, dus heb ik een ‘collegaatje’ gevraagd de geur te analyseren. Het betreft Maria van Geuren die, hoewel gespecialiseerd in de bovenkant van de markt, zich niet te laag acht om welk parfum dan ook te proberen en te interpreteren – geurengek als ze is. Voor haar telt niet de prijs, maar de compositie.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Dit zijn de ingrediënten volgens het persbericht: ‘Sappige, goudkleurige peer en exotische verfrissende passievrucht die alle zintuigen prikkelen. Deze spannende mix wordt aangevuld met een elegant akkoord van crèmeachtige zwarte bes die een zacht, maar verslavend gevoel teweegbrengt’. Dat was slechts de opening.
‘Het bekoorlijke, gloedvolle hart bestaat uit een heerlijk boeket van fluweelzachte, sensuele rode roos verrijkt met het stimulerende akkoord van sterjasmijn (foto) aangevuld met de majestueuze gouden fresia, het symbool van koninklijke vrouwelijkheid’ – nooit geweten dat deze frisse bloem hiervoor staat.
Uitlopend ‘op delicate wijze in warme aanhoudende ondertonen’. Zoals sandelhout ‘verpakt in de muskachtige sensualiteit van gouden vanille vermengd met rijke, sensuele zwarte chocolade resulterend in een gouden aura en een onweerstaanbaar geurspoor’.
Maria van Geuren rook aan de geur en schrijft: ‘Bij gold krijg ik een ander beeld dan bij deze geur. Gold heeft voor mij eerder een balans tussen een zeer überchique, goede blending en ook iets klaterends alsof de zon erdoor schijnt.
Helaas is dat bij de Queen of Gold voor mij niet het geval. Als ik de noten even ontrafel en ervan uitgaande dat ze kloppen… het is me nogal wat. Een ware kermisattractie en afgaande op de noten, dan zou het een zeer spannende geur voor mij kunnen zijn.
Maar ik mis een sprankeling in de top waardoor ik een gevoel krijg en beelden van dikke fluwelen gordijnen in een te klein theater. De mix van fruit, bloemen en eetbare lekkernijen is wel weer leuk bedacht, alleen zou er meer power in mogen want de geur slaat al snel neer als bier in een glas dat niet goed is gespoeld. De schuimkraag verdwijnt al snel als sneeuw voor de zon. Dat dan weer wel: de prijs/kwaliteit-verhouding is prima. Lekker kwistig rondsprayen om de geur toch kracht bij te zetten is wel een vereiste. Helaas bij mij is het feest na een kwartier afgelopen en gaan de fluwelen gordijnen te snel open’.
RUIK&VERGELIJK
Celebrities komen en gaan in de parfumerie. Ze worden met veel bombarie op de rode loper binnengeleidt om na verloop via de achterdeur – met de aanbiedingenbak als tussenstop – te verdwijnen. We noemen Lady Gaga, we noemen Madonna, we noemen Gwen Stenafi, we noemen Celine Dion. Maar ondertussen Noami is still going strong…
Naomi Campbell Naomi Campbell (1999)
Naomi Campbell Naomagic (2000)
Naomi Campbell Exult (2002)
Naomi Campbell Mystery (2003)
Naomi Campbell Sunset (2004)
Naomi Campbell Cat Deluxe (2006)
Naomi Campbell Winter Kiss (2006)
Naomi Campbell Cat Deluxe at Night (2007)
Naomi Campbell Eternal Beauty (2007)
Naomi Campbell Seductive Elixir (2008)
Naomi Campbell Cat Deluxe with Kisses (2009)
Naomi Campbell Naomi (2010)
Naomi Campbell Wild Pearl (2011)
Naomi Campbell At Night (2012)