SCHITTERENDE HALF-EDELSTENEN, SCHITTERENDE PARFUMS
AFFORDABLE NICHE FOR BEGINNERS
Jaar van lancering: 2013
Laatst aangepast: 14/10/13
Neus: Aurélien Guichard, Cécile Matton
Ambassadrice: Tea Falco (zie foto onder)
Fotografie: Michael Comte
Illustratie: Michael Lin
Concept & realisatie: Pomellato
Excusez, maar ik had tot voor kort nog nooit gehoord van het juweliersmerk Pomellato – genoemd naar een afbeelding van een paardje dat in het atelier wordt gebruikt als officieel zegel voor de juwelen. Opgericht in 1967 door Pino Rabolini die hiermee als eerste het concept van prêt-à-porter-juwelen introduceert: niet als statussymbool maar gewoon als accessoire die je net zoals je kleding elk moment kunt dragen en kunt wisselen – alsof dat niet voor statussymbooljuwelen geldt.
En dat werd begrepen: Pomellato heeft zich in minder dan vijftig jaar ontwikkeld tot een van de belangrijkste spelers in dit luxesegment. Een van de meest gewilde sieradenlijn van het huis is de met kleurrijke (half)edelstenen gezette Nudo-ringen (foto) die ter inspiratie voor de (nieuwe) parfumpremière dienden: Nudo Amber, Nudo Blue en Nudo Rose. Het zal je niet verbazen: elke kleur staat voor een steen, elke kleur staat voor een stemming. Nudo Amber is een eerbetoon aan de oriëntaalse sensualiteit en geïnspireerd op madeira-kwarts. In Nudo Blue staat de iris centraal als – weer wat geleerd – Europees symbool van vrouwelijkheid en is ‘qua steen’ gebaseerd op ‘London Blue’-topaas. En de koningin der bloemen, de roos, bloeit overvloedig in Nudo Rose die door Pomellato – weer wat geleerd – wordt gezien als embleem van Aziatische zuiverheid en olfactorisch de meest gewilde steen uit de kwartsgroep vertaalt: amethist.
De presentatie. Tja, valt wat op af te dingen. Flacon en verpakking maken een beetje een onaffe indruk. Net niet chic genoeg conform de luxe-uitstraling van het huis – het heeft net Tilda Swinton als ambassadrice aangetrokken.
Vraag me af of Pomellato-fan de flacons associeert met Pomellato. De bloemen die de verpakking sieren zijn geïnspireerd op fresco’s van Michael Lin die hij maakte voor Pomellato-boetiek in Milaan.
Maar van de andere kant: de geuren hebben een girly lifestyle-sfeertje en daardoor meer toegankelijk en minder afstandelijk dan de concurrentie, zoals Bvlgari en Cartier. Opvallend: het parfumtrio heeft niet Tilda Swinton als ambassadrice maar Tea Falco, een Italiaans actrice (die gelijk de Nudo-ringen en -parfums) veelzijdig is volgens het persbericht : ‘Kunstenaar op het gebied van video en fotografie’, en die voor de camera van Michael Comte, een moderne Botticelli belichaamt en dus pure, jeugdige, universele schoonheid symboliseert’. Maar heel eerlijk gezegd: dat zie ik niet echt, wat Boticelli betreft dan. Althans het idee dat deze renaissanceschilder van de vrouw had.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Voorop gesteld: het parfumtrio is elegant en wat vooral opvalt is de transparante zuiverheid. Aurélien Guichard tekent voor Nudo Amber. De drie hoofdrolspeelsters oranjebloesem (absolu), Bulgaarse roosessene en sambacjasmijn (absolu) krijgen geen frisse introductie maar gaan direct in elkaar op.
Resultaat: een bloemeneuforie waarin het vooral draait om de ‘uitwisseling’ tussen zonnig oranjebloesem en zonnig jasmijn. En die worden mooi verwarmd door een zachte ambernoot met pittige nuances. Komt op conto van ambrox, musk en ambrettolide die samen met vanille uit Madagaskar voor een sensuele finish zorgen.
Nudo Rose daarentegen heeft een tintelfrisse, fruitige opening die je bijna kunt proeven: roze grapefruit, bergamot en ‘waterfruit’ (denk aan zoetige, rode fruitnuances) verzacht door fluweelachtige perzik. Dan openbaart zich de roos. Vol en zoet, maar begeleid door frisse bloemnuances van fresia en lelietje-van-dalen waardoor ze haar statige karakter verliest, als het ware meer ‘ontspannen’ is. Deze bloemige helderheid blijft present ook wanneer die zich in de basis hecht aan witte houtsoorten (cederhout, ‘sandelhout’ en cashmeran) en witte musk.
Nudo Blue werd net zoals Nude Rose, samengesteld door Cécile Matton. Omschreven als een ‘kristalachtige, sensuele geur’ waarin de iris centraal staat. Originele opening: scherpfrisse citroen en zoetfruitige zwarte bes krijgen een onverwachte groene ondertoon door een bamboeakkoord dat geleidelijk het bloemige hart onthult: de droog-poederige iris vermengd met luchtige en frisse bloemen: fresia, pioenroos en magnolia. Het bloemige hart gaat over in een fluweel-poederige en sensuele basis van witte musk, heliotroop, amberhout en vanille.
RUIK & VERGELIJK
Bijna niet te doen. Ik zou zeggen: vergelijk ze onderling. En wil je de collectie met andere amber-, roos- en irisgeuren vergelijken, zoek dan op geurengoeroe. Dit is niet trouwens niet de eerste keer dat Pomellato zich op de parfummarkt begeeft. Zo was daar ooit het eau de parfum Pommelato (1989), II (onbekend) en Uomo (idem).