THAT’S WHAT FRIENDS ARE FORE
Jaar van lancering: 2006
Laatst bijgewerkt: 16/09/09
Neus: Olivier Polge
Model: onbekende bello‘s d‘Italia
Met Friends Men brengt Rosella Jardini, assistent en opvolger van de in 1994 overleden ontwerper Franco Moschino, een ode op deze ontwerper die de conventies en cliché’s van de mode en modewereld met veel gevoel voor humor aan zijn laars lapte. Daarom wordt hij nog steeds gemist in de over het algemeen zeer serieuze en parmantige modewereld van Italië. In elke collectie deelde hij wel een paar gevoelige en grappige klappen. Zijn fans & friends vonden het geweldig, zijn ‘vijanden’ eigenlijk ook. Moschino deed wat anderen stiekem dachten.
Gelukkig deelt zijn opvolger Jardini dezelfde visie. Met evenveel lef en gevoel voor ‘foute smaak’, houdt zij het gedachtegoed van Moschino levendig. Weliswaar verdomde commercieel, maar dat is nu juist erg leuk. Weliswaar gevuld met clichés – ‘de man op zoek naar Friends Men is een dynamisch type, goed en aardig voor iedereen, en haalt uit het leven wat er inzit’ – maar dat is nu juist erg leuk. Of niet?
Opvallend: ondanks zijn enfant terrible-houding, schoof Moschino een ding nooit onder stoelen of banken: zijn onvoorwaardelijke liefde voor zijn vaderland. De wit, rood en groen gestreepte Italiaanse vlag was van meet af aan het handelsmerk van zijn couturehuis.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
En dat geldt ook Friends Men, van ‘top tot teen’ is deze ontspannen geur opgebouwd uit Italiaanse ingrediënten. De start is fris en tintelend door mandarijn, sinaasappel en bergamot uit Calabrië. Het bloemige hart bestaat uit geranium en petitgrain waaroverheen een briesje vanuit de Middellandse Zee is gewaaid. Voor de warme afronding zorgen diverse zachte houtsoorten, voor de sensuele afronding staat musk garant.
RUIK & VERGELIJK
Geranium wordt wel de roos voor mannen genoemd. Zit wel wat in. Deze, vaak ten onrechte als burgelijk omschreven plant, verspreidt evenals de roos een zoet geur aroma, maar is kruidiger en ‘mossiger’ van aard. Komt omdat de geur onttrokken wordt aan het blad. En dat vinden veel mannen aangenaam om te ruiken. Je kunt ook ‘achter de geraniums blijven zitten’ met:
Ralph Lauren Polo Blue (2003)
Issey Miyake L’Eau Bleue (2004)
Guerlain L’Homme (2008)
Frédéric Malle Geranium pour Monsieur (2009)