RENDEZ-VOUS MET EEN LEGENDE
Jaar van lancering: 2007
Laatst aangepast: 09/09/09
Neus: onbekend
Zeg je Bugatti, dan ziet de autoliefhebber ‘dromen op wielen’ die letterlijk en figuurlijk worden gedreven door liefde voor snelheid, techniek en esthetiek. Ter gelegenheid van de introductie van de Veyron 16.4 – een van de meest spraakmakende en geavanceerde sportauto’s ooit geproduceerd, naar men zegt, ik heb er geen verstand van – lanceert Bugatti een parfum voor de elegante man met ‘een voorliefde voor verfijnde, bescheiden maar overduidelijk luxueuze objecten’.
De geschiedenis van Bugatti is een verhaal over de liefde tussen een man en de auto. Tussen 1909 en 1940 creëerde de oprichter Ettore Bugatti (1881-1947) circa 8000 meesterwerken op wielen, waaronder le Cigare en le Tank: oppermachtige raceauto’s die op mening parcours belangrijke prijzen in de wacht sleepten, zoals de eerste, tweede, derde en vierde plaats (!) met de Bugatti M 13 tijdens de Grand Prix van Brescia in 1921.
Ook nu nog worden onder de naam Bugatti auto’s geproduceerd waarin techniek, perfectie, luxe en verfijning vanzelfsprekend samenvloeien. Moet je ook van Homme kunnen zeggen. Zie de flacon: gemaakt van zwaar glas met duidelijk vormgegeven hoeken en afgewerkt met een zware dop in zwart lak.
Naast de reguliere lijn wordt Homme ook gepresenteerd in twee luxe edities. Prestige: een kristallen flacon (75ml edp) gehuld in een 24-karaat gouden ring. Wereldwijd in een oplage van 400 genummerde exemplaren. De Multiple: een fles (75 edp) gehuld in een ring van chroom, in totaal 4000 exemplaren. Kunnen zo het MOMA in in New York! Of niet? Je gaat bij het zien van deze designobjecten in ieder geval geloven wat Ettore Bugatti ooit zei over zijn streven naar absolute perfectie: ‘nothing is too beautiful, nothing is too expensive’.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Homme opent vurig met zwarte en roze peper versterkt door levendig bergamot en mandarijnblad. De hartnoten zijn minder stoer dan je misschien zou verwachten: jasmijn en roos gecombineerd met fluweelzacht viooltje en afgerond met een pittige toets van nootmuskaat. In de basis ontplooit zich het mannelijke karakter.
Houtachtige noten van patchoeli, cederhout en vetiver. Dit alles sensueel onderstreept door amber, tonkaboon, musk en een subtiel, maar ‘onstuimig spoor van vanille’.
RUIK & VERGELIJK
Fabrikanten van sportauto’s die op het internationale racecircuit met elkaar in concurrentie zijn om zo snel mogelijk over de eindstreep te scheuren, houden zich ook in het geurencircuit opmerkelijk staande. Zit een ‘droom op wielen’ er voor de meeste fans niet in, een ‘droom in een flacon’ wel. Nog een voordeel: scheelt in onderhoud!
Ferrari Extreme (2007)
Jaguar Prestige (2008)