MET HYPNÔSE SENSES VERKENT LANCÔME
HET CHYPRE-CONCEPT OPNIEUW
Jaar van lancering: 2009
Laatst bijgewerkt: 12/05/09
Neus: Nathalie Feisthauer, Ursula Wandel, Christine Nagel
Model: Daria Werbowy
Er is iets raars met deze geur aan de hand. En wel met de verantwoording. Want ‘met Hypnôse Senses herinterpreteert Lancôme de chypre-geurfamilie. Chypregeuren spelen een belangrijke rol in de geschiedenis van Lancôme. Elke neus kent Magie Noire’. Aldus Pauline Zanoni, creatief directeur Lancôme Parfums. Ik trek beide opmerkingen in twijfel. Ten eerste: ik ken maar weinig parfums binnen Lancôme die je als een ware chypre kunt typeren. Ten tweede: Magie Noire (1978) is eerder een kruidige chypre richting oriental, dan een bloemige chypre.
Maar voor ik verder ga, eerst het idee achter Hypnôse Senses. Zanoni: ‘We wilden een opzienbarend parfum en kozen daarom voor de chypre omdat die als geen ander subtiel vrouwelijkheid onthult. In Hypnôse Senses gebeurt dat eigentijds en uitermate verfijnd’.
Stel je er dit bij voor: een prachtig appartement in Parijs met stralend witte muren, subtiel gedecoreerd met ornamenten, een marmeren schouw, licht houten vloeren en ramen reikend tot het plafond. Voor veel vrouwen het symbool van Franse verfijning.
En zo prettig: van ver ruist het geluid van de stad. De zon, oneindig elegant en ongrijpbaar, schijnt naar binnen door half openstaande gordijnen. Zijn stralen nemen een sensuele wervelwind mee met speelse verleiding. Door dit appartement wandelt een vrouw, Daria Werbowy. Ze draagt haar meest sensuele boodschap als een tweede huid voor de man waarvan zij houdt.
Hypnôse Senses werd ontwikkeld door Nathalie Feisthauer, Ursula Wandel en Christine Nagel. Ze lieten zich inspireren door emoties, ‘unieke momenten’ en pure schoonheid. Het uitgangspunt van dit ‘trio à nez’: een eigentijds, geraffineerd en contrastrijk parfum ‘dat natuurlijkheid combineert met avant-gardistische baroknoten en puur minimalisme’. Grappige zin, maar wat moet ik me daarbij voorstellen?
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Misschien het volgende: de combinatie van osmanthus met patchoeli. Op zich origineel. Want osmanthus, ook wel ‘bloem der bloemen’ genoemd, is eigenzinnig. Zoet, zwoel en animaal. In Hypnôse Senses wordt deze sensuele sluier getemperd door abrikoos (vaak gebruikt in klassieke chypres) in honing gedompeld, omringd door een krans van ‘rozenblaadjes’. Het pure patchoeli in de basis gaat een beetje verloren door de warme ambertonen van cistus labdanum en benzoë-hars (zwevend tussen vanille en tonkaboon aldus Lancôme).
RUIK & VERGELIJK
Een chypre in de klassieke zin bestaat niet meer. Met dank aan de Europese Commissie. Want een van de kenmerken – eikenmos – kan huidirritaties veroorzaken. Heel erg aldus de Commissie. Dus mag nog maar 1ml op de 100ml gebruikt worden. Ruik je nauwelijks. Een alternatief is Joegoslavisch eikenmos, maar dat is schrikbarend duur. Te duur voor een masstige-parfum, iets wat Hypnôse Senses is.
De nieuwe of roze chypre lost dit probleem op door in de basis de nadruk te leggen op patchoeli en/of vetiver gecombineerd met zoetmakers als vanille en harsen. Ruikt geheel anders dan de klassieke chypre, maar is een mooi en goed antwoord op het verbod. Hier nog drie interessante nieuwe chypres.
Serge Lutens Chypre Rouge (2007)
Tom Ford White Patchouli (2008)
Guerlain – Les Elixirs Charnels – Chypre Fatal (2008)
Mijn complimenten voor deze geur.
Het is echt een supergeur.Ik ben er helemaal voor gevallen.
xxxxxxxx
vera