KOEL MAN!
Jaar van lancering: 1988
Laatst bijgewerkt: 15/07/08
Neus: Jacques Cavalier
Model: Jo Gogol, Matt Vonnegutt, Etham Spears, Josh Holloway
De associatie met een eau de toilette en een frisse duik in een blauwe zee ligt eigenlijk voor de hand. Toch moest het tot 1988 duren voordat een luxelabel deze twee ideeën van frisheid liet fuseren in een parfumflacon. En wel het merk dat in zijn beleving hiervan zeer ver verwijderd stond, want Davidoff associeerde je eerder met superbe sigaren in combinatie met superbe cognac.
De eerste visual in de glossy’s – meestal de eerste kennismaking met een geur – sloeg in als een bom. De bladerende lezer zag plotseling een zongebrand en gespierd mannenlijf aan het strand liggen waaroverheen de zee een woeste golf sloeg. Natuur, kracht en zuiverheid in één plaatje gevangen.
Het gevolg is inmiddels bekend: Cool Water mag zich inmiddels ‘de beste verkochte herengeur aller tijden’ in het masstige-segment noemen. Logish dat veel concurrenten pogingen ondernamen om geuren met hetzelfde verfrissende effect op de markt zetten. Wat niet echt lukte: de meeste verdwenen even snel als ze kwamen. Tot aan de dag van vandaag heeft de geur weinig aan populariteit heeft ingeboet. Nieuwe campagnes en lijnextensies (vanaf 2005 verschijnt Cool Water in zomervariaties) zorgen ervoor dat de vaste Cool Water-klant geprikkeld blijft door zijn lijfgeur.
En voor de man die vindt dat hij de geur een beetje ontgroeid is, lanceerde Davidoff in 2004 een nieuwe geur: Cool Water Deep waar de accenten meer op het hout dan op het koele water liggen.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Wij spraken de neus van Cool Water eens en vroegen naar het succes. Hij antwoordde: ‘Het is nogal grappig. Ik had dit concept al een tijdje op de plank en al aan diverse merken voorgesteld. Niemand durfde het aan. Toen ik het aan Davidoff presenteerde waren ze direct enthousiast’.
Het geheim volgens Cavallier van Cool Water is dat klassieke ingrediënten voor het eerst zijn gecombineerd in een innovatieve verhouding. Hiervoor verzamelde Cavallier in de opening bergamot, pepermunt, lavendel, rozemarijn, groene galbanum en ananas.
In het hart komen viooltje, jasmijn, kamperfoelie en oranjebloesem samen – inderdaad innovatief. De basis van Cool Water is van gelijke aard: sandel- en cederhout en eikenmos gecombineerd met koriander en jeneverbes.
RUIK & VERGELIJK
Kan eigenlijk niet, er is maar één koel water: Cool Water!
Nog steeds een van mijn favorieten en ook van de dames heb ik vaak bemerkt! Heerlijk fris en apart luchtje dat door niks of niemand geëvenaard is.