EEN NOG TEDERE VERSIE VAN HET TEDERSTE PARFUM
Jaar van lancering: 2006
Laatst bijgewerkt: 05/06/08
Neus: Bernard Blanc?
Model: onbekend
Fotograaf: onbekend
Je moet het maar durven als neus: de opdracht aanvaarden om van een klassiek, populair parfum een lichtere versie te maken. Reken maar dat de verwachtingen hoog gespannen zijn. Je mag het ware karakter niet verraden en toch moet je een nieuwe geursensatie – want dat wordt tegenwoordig van een eau légère verwacht – teweeg brengen. Met andere woorden, zoals de Franse dichter/kunstenaar Jean Cocteau het zo treffend zei: de geur moet ‘niet helemaal hetzelfde, niet helemaal anders’ zijn. Na het testen van Anaïs Anaïs Eau Légère is de conclusie: geslaagd!
Zijn in de oorspronkelijke versie de bloemen geplukt tijdens de middag terwijl de zon hoog aan de hemel prijkt, in deze nieuwe versie worden we verleid door bloemen die ’s ochtends door de zon worden wakker gekust. De dauwdruppels liggen er tederlief nog op.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Eerst ruik je een golf aan citrusnoten die snel vervliegen en de herkenbare bloemen (witte lelie omringd door roos, jasmijn en hyacint) van Anaïs Anaïs (1978) vrijmaken. Langzaam maar zeker voegen zich onder bescherming van kamperfoelie – ook altijd lekker fris, vooral na een regenbui – en oranjebloesem daar bloemen bij geplukt in exotische oorden: ylang-ylang en tiaré (foto) ondergedompeld in honing. Hierdoor krijgt de geur een mooie balans tussen zomers en licht. En is hierdoor prominenter dan de gemiddelde eau légère.
Maar de ware aantrekkingskracht zit volgens Cacharel in de verwerking van de ‘uiterst zeldzame chocoladebloem’. Dat is een Indische krokus met een onweerstaanbare tederheid – de boodschap van het oorspronkelijke Anaïs Anaïs. Ik dacht dus dat-ie niet bestond; de parfumindustrie is zo fantasievol in het scheppen van nieuwe bloemen, maar dus wel. Het is de cosmos atrosanguineus. Nu er nog een keer in het echt aan ruiken.
RUIK & VERGELIJK
De tiaré die je zo goed kunt ruiken in Anaïs Anaïs Eau Légère, wordt ook wel de gardenia van Tahati genoemd. De bloemem verspreiden een sensuele en overwelmende zoete geur (vandaar de bijnaam) die de oorspronkelijke bevolking van Tahiti verwerkt in guirlandes. In de parfumerie wordt men zich ook steeds meer bewust van de exotische charme van deze bloem.
Tiaré ruik je ook heel goed in:
Serge Lutens Douce Amère (2000)
Estée Lauder Pleasures Intense (2002)
Dior Sweet Sun (2004)
Burberry London (2006)
Cacharel Amor Amor Elixir Passion (2006)

