VERRI FRESH
Jaar van lancering: 2010
Laatst bijgewerkt: 05/07/12
Neus onbekend
Niet de eerste keer dat Etro Via Verri lanceert. Want in 2006 en 2008 verschenen limited editions met dezelfde naam. Versie 2006: een ‘donkerfrisse’ rozengeur met viooltje en witte musk. Versie 2008 met het aan de naam toegevoegde Vintage: een kruidige geur waarin mandarijn zich laat verleiden door kardemon en koriander die op hun beurt zich laten verwarmen door een intense houtbasis: cipres en eik voorzien van een sensueel akkoord van musk en ‘mineraal amber’.
De versie die ik nu beschrijf stamt uit 2010 en wordt verpakt in de nieuwe, versoberde huisstijl van het merk. Lezen we in het persbericht: ‘De opwindende energie van het Milanese modedistrict, de weelderige warmte van het strand aan de Grote Oceaan, het onmiskenbare licht van The Northern Forest in Amerika, de onophoudelijke symfonie van het verkeer in een oriëntaalse stad. De frisheid van een ontdekking, van een belofte. Als een reis naar een onbekende plek waarvan we genieten van zijn potentieel. Iedere dag biedt een nieuwe afspraak met de wereld, met anderen, maar ook met onszelf, uitgedrukt door geraffineerde schoonheid, goede smaak en elegante eenvoud. Dat is Via Verri’ – genoemd naar de straat waar de (parfum)boetiek van Etro in Milaan zich bevindt.
Verder: ‘Een parfum dat ons uitnodigt voor een emotionele en sensuele reis waarvan het vertrekpunt onze huid is. Gelijk een eerste afspraak, onthult het karakter van Via Verri langzaam, discreet, in kleine aanrakingen’. Maar: ‘Zonder valse bescheidenheid, met een verleidelijke elegantie. De vrouwelijkheid van de roos wordt vergezeld door de warme rijkdom van jasmijn. Rondom het mysterie, de warmte en de weelderigheid van amber en musk, worden de levendige frisheid van bergamot en de bloemige noten van iris onthuld. Dan creëren de scherpe, kruidige noten van witte peper en kardemom een meer houtachtig en oriëntaals akkoord’.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Dit is een van de meest toegankelijke geuren van Etro. Voor haar. Voor hem. Komt door de overheersende luchtige en zonnige toets zonder echt clichématig naar lucht en zon te ruiken. Kwalitatief goede ingrediënten maken van Via Verry een geur die inderdaad met een beetje fantasie de aroma’s van zee, bos en de Oriënt laten blenden.
Hoofdrolspeler: heldere jasmijn die wordt voorafgegaan door een hesperide-noot van citroen en bergamot (zee). Als Etro een parfumhandtekening heeft, dan is het volgens mij – afgezien van de solifleurs – de groenige poederige, ondertoon. In dit geval kardemon (foto) en iris die de jasmijn een groen-luchtige toets geeft (bos). Peper versterkt het idee van lucht en ijlheid, de begeleidende roos de bloemigheid van jasmijn. De ‘weelderigheid van amber en musk’ (de Oriënt) neem ik niet zo goed waar.
RUIK & VERGELIJK
Nog zo’n mooi groen-bloemig parfum van Etro:
Etro Palais Jamais (1989)

