EEN SEREEN PARFUM
Jaar van lancering: 2010
Laatst aangepast: 16/01/11
Neus: Christel Bergoin, Laurence Chatelain
Model: onbekend
Ik geloof in de heilzame werking van kruiden en bloemen. Dat is trouwens wetenschappelijk inmiddels ook aangetoond. Toch moet je oppassen: als je de talloze ‘kruidensites’ op internet bezoekt, dan verdwaal je in wereld die me blijft verbazen. Wat voor een fysieke of psychische pijn je ook hebt, er groeit altijd ergens wel een kruid dat er tegenop gewassen is.
Of (half)edelstenen of stenen ook een gunstige invloed op je gemoed kunnen hebben, ik weet het niet. Is voor mij een kwestie van gebrek aan ervaring. De vrouwen (tevens de neuzen) achter het label Valeur Absolue zijn er in ieder geval heilig van overtuigd.
Ze lanceerden vorig jaar een parfumkwartet waar in elke uitgave één (half)edelsteen centraal staat. Voor Aigue Marine is dat aquamarijn, voor Quartz Rose kwarts, voor Oeil de Tigre tijgeroog (ook een kwarts) en voor Améthyste amethist (ook een kwarts, mineraal).
Amethist komt van het Grieks (amethystos). Wil zeggen ‘tegen de roes’, ‘niet dronken’ of ‘niet bedwelmend’ – gebaseerd op het bijgeloof dat de drager ervan beschermd wordt tegen de roes van wijn. Het drinken uit een beker van amethyst zou dronkenschap voorkomen… ga binnenkort de proef op de som nemen.
In spirituele en ‘Happinez’-taal betekent dat wanneer je je omringt met deze ‘steen’ het een ontnuchterende (niet negatief interpreteren) en verhelderende werking heeft. Valeur Absolue vertaalde dit in geur gebaseerd op de aromacologie en lithotherapie die er vanuit gaan dat essentiële oliën en (halfedelstenen) een positieve invloed hebben op ons welbevinden.
Om dit idee te extra versterken rusten op de bodem van Améthyste de ‘werkende stenen’ in kwestie.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Of je er wel of niet in gelooft, Améthyste is een geur die rust, warmte en zachtheid verspreidt. De verschillende ingrediënten werken sereen samen én je ruikt kwaliteit. Eerst een lichte huivering van bergamot die snel vrij baan maakt voor de hoofdrolspelers: zonnig lavendel, vanillezoet heliotroop en hout.
Die houtnoten ruik je trouwens erg goed: sandelhout en amyris (ook een soort sandelhout). Zacht, ‘melkachtig’ en toch vol en ‘diep’. Alsof je een zachte grand foulard om je schouders drapeert. En als de Améthyste langer op de huid zit, ruik je – zij het bescheiden – ook de roos. Een subtiele dosis vanille in de basis versterkt het effect van heliotroop.
RUIK & VERGELIJK
Amethist heeft al vaker neuzen, ontwerpers en glaskunstenaars geïnspireerd. Waarvan onder meer getuigen:
Giorgio Armani – Armani Privé – Cuir Améthyste (2004)
Bvlgari Omnia Améthyste (2007)
Lalique Améthyst (2007)
