TIJDLOZE CHIC
Jaar van lancering: 2003
Laatst bijgewerkt: 18/06/08
Neus: Antoine Maisondieu
Model: Ai Tominaga, Snejana Onopka (onder)
Het is de laatste bijdrage van Tom Ford aan de geurentak van Gucci. De flacon is bekend: exact dezelfde als het in 2002 gelanceerde Eau de Parfum. En net zoals deze is ook – gelukkig – Eau de Parfum II rustiger, minder seksueel geladen en minder pornochic wat uitstraling betreft dan bijvoorbeeld het nog steeds zéér populaire Rush (1999) en Rush 2 (2001). De geur is vooral een esthetische beleving wat vorm (de roze jus combineert prachtig met minimalistische maar toch extravagante flacon) en inhoud betreft. Gucci omschrijft Eau de Parfum II zelf als ‘bescheiden en tijdloos, boeiend en sensueel’.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Past meer bij de huidige parfumcodes dan het eerste ‘moeilijke’ Eau de Parfum. Komt door de rood-fruitige noten van braam en zwarte bes in de opening. Helemaal hip nu. Samen met mandarijn garanderen ze dat de bloemen in het hart lekker luchtig en een beetje zoet blijven. Heliotroop (dat heel sterk ruikt naar vanille) en het viooltje zijn dat vanzelf al. Jasmijn wordt het. De basis is vertrouwd: cederhout lichtjes doordrenkt met muskachtige noten.
RUIK & VERGELIJK
Zwarte bes geeft aan geuren een zoete, zurige en frisse sensatie. En staat voor jong en jeugd. Wordt door steeds meer neuzen ingezet in het hart van een geur. Onderga de zwarte bes – ook wel bekend als cassis – in:
Giorgio Armani Armani Mania (2004)
Lancôme Trésor Eau de Toilette (2004)
Paco Rabanne Pour Elle Eau D’Été (2004)
Clarins Par Amour (2005)

