Cristalle was in 1974 de eerste geur van het couturehuis voor de jonge(re) vrouw. Gemaakt door de neus Henri Robert. Zeg maar wat Diorella voor Dior was – een jaar eerder gelanceerd. Nu heeft Chanels huisneus, Jacques Polge, een groene variatie ontwikkeld. Volgens het couturehuis Coco Chanel ‘dit parfum met de doorschijnende luchtigheid van ochtenddauw hebben gewaardeerd’.
Het is de eerste Chanelgeur opgebouwd rond kamperfoelie – in de taal der bloemen een symbool van frisheid en jeugd. Cristalle Eau Verte is als een groene echo van de originele creatie Jacques Polge hierover: ‘Ik dacht aan de kwetsbare magnolia, waaruit geen essence geëxtraheerd kan worden (grappig: volgens Guerlain wel). Het is een verrukkelijk, helder, fris, citroen- en jasmijnachtig parfum dat we volledig zelf hebben moeten interpreteren. Het is zacht en luchtig als een mousselinebriesje op een mooie heldere ochtend. En het temperament ervan past mooi bij de hesperidenoten van Siciliaanse citroen en bergamot, neroli en discrete jasmijnnoten’. En stel je er dit bij voor aldus Chanel: “Een moment van puur genot dat doet denken aan het effect van een verfrissend regenbuitje aan het eind van een warme zomerdag’. En verdomd: het klopt!
Dit is trouwens de omschrijving van de originele Cristalle (eau de parfumversie), ook een aangepast door Jacques Polge: ‘Een tedere en heldere ontmoeting tussen Siciliaanse citroenschil en handgeplukte jasmijn uit Zuid India ondersteund door lelies’. Polge heeft als het ware Cristalle laten rijpen. Dat wil zeggen, de openingsnoten zijn minder groen door het toevoegen van mandarijn en perzik. En in het kristallen hart werd nog meer jasmijn en lelie toegevoegd.
