EEN NACHT ZO ZOET ALS…
Jaar van lancering: 2010
Laatst aangepast: 01/08/11
Neus: onbekend
Niche make-upfans kennen haar al langer: Laura Mercier. In 1996 opgericht door Janet Gurwitch en Gary Kusin in samenwerking (logisch) met make-upartist Laura Mercier. Sinds 2005 lanceert het huis ook: Ambre Passion (2005), de Eau Gourmande Collection (2006; vijf geuren), Violette Eau Gourmande (2008), Neroli (2008), Nuits Enchantées (2008), Ambre Passion Elixir (2010), Crème de Pastische (2010), Ambre Passion Velvet (idem) en Fresh Fig (2011).
Minuit Enchanté is een limited edition (nog steeds te koop) die je eigenlijk de kwintessens van haar geuren kunt beschouwen: gourmand in de overtreffende trap. En deze geurfamilie past natuurlijk perfect bij de inspiratie: het middernachtelijk uur. De verwachtingen zijn hoog gespannen. De klok slaat… 23.59.056, dan 23.59.057, dan 23.59,058, dan 23.59,059… en dan barst het feest los, champagnekurken knallen, dromen komen uit, lang gekoesterde verlangens worden vervuld – eindelijk!
Het moet gezegd: Minuit Enchanté is een eigenzinnige interpretatie van het gourmandprincipe. Hoewel ik zelf een beetje ben ‘uitgebonbonned’ en ‘uitgebanketterijt’, amuseert de geur me wel. Komt door het kruidige karakter, iets wat je in combinatie met caramel, chocolade, suikerspin en vanille-zoetigheden niet vaak ervaart. En toch: Minuit Enchanté is een parfum voor mij dat ik liever onderga als parfumkaars dan als ‘huidparfum’.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Minuit Enchanté is pittiger en kruidiger dan een gemiddeld oosters gourmandparfum zonder die typische overall vanilletoets. De geur is complex. Ruik je vanaf het begin. Eerst een kruidenbom van kardemon, jeneverbes, gember, kruidnagel, foelie en peper omringd met sinaasappel. Behoorlijk pittig.
Gaat mooi over in de bloemenweelde van tuberoos, roos, jasmijn en perzik die uiteindelijk – toch – verdrinkt in de sensuele basis van vanille, musk, cistus labdanum, bezoïne en amber die zich hechten aan een intens houtakkoord van mirre, guaiac-, ceder- en sandelhout. Zelfs een ‘scheutje’ oud werd toegevoegd die je bij heel lang doorruiken kunt dectecteren. Mooi ‘aan het einde’ is de blijvende indruk van zoete mirre.
RUIK & VERGELIJK
Geur en middernacht, een spannend onvergetelijk moment. Vinden ook:
Nina Ricci Belle de Minuit (2000)
Lolita Lempicka Eau de Minuit (2004)
Dior Midnight Charm (2006)
Dior Midnight Poison (2008)
Van Cleef & Arpels Midnight in Paris (2010)
Lancôme Trésor Midnight Rose (2011)
