SINAASAPPEL-ORANJEBLOESEMWATER VOLGENS CARTIER
Jaar van lancering: 2010
Laatst aangepast: 17/07/11
Neus: Mathilde Laurent
Model: Matthew Brookes, Shannan (zonder achternaam)
Toch opvallend: jarenlang veroordeeld tot het verdomhoekje in de parfumerie, beleeft het sinds 2000 een opvallende comeback: oranjebloesem. Dit prachtige bloemetje van de bittere sinaasappelboom die zowel citroenfris, bloemig en zwoel kan ruiken werd namelijk gebruikt in opening van geuren en vormde vanouds een klassiek cologne-ingrediënt. Maar ruikt nu: de lijst met ‘pure’ oranjebloesemgeuren wordt steeds langer. Ieder merk zijn eigen oranjebloesemgeur. Dat maakt de vergelijking ook steeds moeilijker, wordt een kwestie van details en nuances.
Eau de Cartier Essence d’Orange is dus voor de echte Cartier-fans, in het bijzonder die van Eau de Cartier. Want dat is het leuke aan de geur: de groenige sensatie van dit androgyne water, ruik je aangenaam op de achtergrond van Eau de Cartier Essence d’Orange.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Maar voor je van deze herkenning kunt genieten, word je eerst en vanzelfsprekend getrakteerd op een uitbarsting van frisse citrusnoten (met veel sinaasappel) waaruit oranjebloesem (foto) in zal zijn bloemige cologne-achtige frisheid opstijgt. Houdt lang. Het viooltje dat vervolgens gaat spelen, ruik ik niet zo goed.
Wel de houtige, bloemige en zoete geur van acacia. Dit ‘houtige’ traject blijft Eau de Cartier Essence d’Orange volgen door de toevoeging van cederhout en patchoeli. Maakt dit lichte watertje diep en intens. En als dit alles vervlogen is, blijft er aangenaam hout-fluwelig spoor achter op de huid waarin Eau de Cartier lijkt verpakt.
RUIK & VERGELIJK
Je hebt Eau de Cartier Essence d’Orange en:
Cartier Eau de Cartier (2001)
Cartier Eau de Cartier Concentrée (2002)

