WANNEER WORDEN PARFUMS OOK
GESCHIKT VOOR ORALE CONSUMPTIE?
Jaar van lancering: 2011
Laatst aangepast: 13/04/11
Neus: (helaas) onbekend
Geschreven door: Maria van Geuren en Pope of Perfumes
We hebben het al eerder geschreven: we vinden DKNY Woman (en de variaties die erop volgden) zo vreemd en weirdo. Ze verkennen de grenzen van geuren, neigen naar gourmand, maar dan anders. Zeg maar sterke drank; wij zijn geneigd ons gehemelte met DKNY Woman Energizing te besprayen. Het knappe: veel van de ingrediënten die worden gebruikt, kun je niet een, twee, drie, hupsakee in een parfumblender kieperen en shaken maar… Neem vodka, bestaat niet als geur. Daar moet je als neus diverse geurmoleculen voor blenden om deze, beetje vette, fluwelige watersmaak ‘te pakken’ te krijgen. Prachtig deze mix van bloemen en ‘alcoholica’.
DKNY Woman Energizing is zoals New York moet aanvoelen op een zomerse dag. In real life, niet echt verleidelijk: druk, smog en ‘stadsgeuren’. Maar als fantasie zie je jezelf ‘lazy on a sunday afternoon’ lanterfanten en genieten in Central Park. Voor de echte fans: de modellen van DKNY Woman en DKNY Men zijn ververst in 2009. Esther Canadas en Mark Vanderloo maken pas op de plaats voor Anja Rubik en Sasha Knezevic – zie foto onderaan.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
DKNY Women Energizing: een uitbarsting van fris geweld in zeer positieve zin. New York viert zomerfeest en iedereen mag komen. Wat voor verrassingen heeft het geurenbuffet in petto?
De amuse gueule: knisperend, bittergroen tomatenblad om van te smullen. Zo fijn ‘gesneden’ én dat ruik je! ‘Weggespoeld’ met bloedsinaasappel en koude vodka. Drink ik nou een bloody mary, of heb ik mezelf ermee besprayed? Bij de volgende gang arriveren waterlelie, orchidee en narcis. Zacht, lief en ‘waterig’. Ze garanderen dat de vodkacocktail je niet te veel beneveld. Tulpenboom- en berkenschors zorgen voor de rust, dat je met beide benen op de grond blijft. Lang blijft dit alles hangen. Zeer lang zelfs.
RUIK & VERGELIJK
Donna Karans DKNY Women Energizing is de calorievrije versie van:
Donna Karan DKNY Women (1999)
