TOO HOT TO HANDLE
Jaar van lancering: 2010
Laatst aangepast: 01/07/10
Neus: Claude Dir, Olivier Gillotin
Artistic direction: onbekend
Volgens Forbes (juli 2010) is Beyoncé – introductie overbodig lijkt me – naast Oprah Winfrey de meest invloedrijkste vrouw gevolgd door Lady Gaga. Dat de eerste nog geen parfums aan haar naam heeft verbonden, heeft wellicht te maken met het feit dat ze er niet van houdt (heb haar het een keer horen zeggen tijdens een van haar shows). Lady Gaga zal binnenkort van zich laten ruiken. Beyoncé lanceerde begin dit jaar haar eerste eigen geur in Amerika, na het gezicht te zijn geweest voor Tommy Hilfigers True Star (2004). Wat me een beetje tegenvalt: de prijs. Heat is een midpricertje. Waarom? Ik bedoel als Jennifer Lopez wel in het hoge segment gaat zitten, waarom Beyoncé niet?
Je ziet het aan de afwerking: het lijkt of Heat iets te snel in elkaar is gezet – foto, flacon en totaalpresentatie missen de verfijning die je bij Jennifer Lopez bijvoorbeeld wel ziet – om zo snel mogelijk van de opbrengst te genieten. Daar hoeft Beyoncé zich geen zorgen over te maken: de geur vloog in Amerika de winkel uit.
Wat wil Beyoncé met Heat? Héél origineel: ‘Mijn parfum is een unieke uiting van de krachtige sensualiteit van een vrouw. De geur laat je sidderen van opwinding en trekt je aandacht. Tegelijkertijd is het elegant, vrouwelijk en een beetje mysterieus. Ik heb Heat gemaakt voor zelfverzekerde vrouwen overal ter wereld, voor vrouwen die niet bang zijn om te begeren en te worden begeerd’. Ja, ja. Zal wel. Wat ik wel een goede omschrijving vindt: die siddering van opwinding. Want de geur heeft iets vurigs, iets dat je als het ware overvalt, zo ‘explosief’ is het overzoete fruit-effect. Het zou je bijna – nu volgt weer een cliché – de adem benemen, zeg ik. ‘Het laat de passie in ieder mens ontvlammen, zo onweerstaanbaar stralend, zo ongekend sexy’. Zegt Beyoncé.
Je kunt verder genieten op: www.beyonceparfums.com. De kaarsen branden gezellig en veelvuldig en Beyoncé zingt (of beter gezegd hijgt, ‘donnasummert’) over het effect van Heat en doet dat met een heel bekend nummer.
Ik ben benieuwd hoe Heat geroken zou hebben en de presentatie was geweest als Beyoncé samen met Coty (de producent) voor het prestigesegment hadden gekozen.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Heat verzamelt de parfumtrends van nu en presenteert ze in ‘turbo-samenstelling’. Zo overvloedig vloeien de geuren van fruit, bloemen, ‘transparante’ bloemen en gourmand samen. De eerste Heat-vlammen: roze perzik, ‘vanille-orchidee’ (vanille dus), magnolia en neroli. Het effect: zacht, zoetig, bloemig. De vlam in het hart stijgt op uit kamperfoelie (fris) en bitterkoekje (door de amandelsmaak verantwoordelijk voor het gourmand-effect). De optimalisatie van Heat: cipres (sequoia), tonkaboon en amber. De eerste ruik ik niet zo, de laatste twee geven extra warmte aan Heat. En wat je toch ook heel goed ruikt: de echo van Thierry Muglers Angel Innocence uit 1998.
RUIK & VERGELIJK
Coty hoopt met Heat de celebrity fragrance-market een nieuwe impuls te geven. We zijn blijkbaar een beetje ‘uitgecelinediont’, ‘uitgeparishiltont’, ‘uitgekylieminogt’ en ‘uitgebritneyspeart’. Niet getreurd, de volgende staan in de startblokken:
Queen Latifah Queen (2009)
Jennifer Aniston Lolavie (2010)
En we hebben natuurlijk ook nog de grote concurrent van Beyoncé. Die verbond haar naam aan geuren in 2006. Ze presenteerde dit jaar:
Mariah Carey Lollipop Bling Honey, Ribbon & Mine Again (2010)
