OFF DUTY-GEUR VOOR DE OFF-DUTY GUCCI-MAN
Jaar van lancering: 2010
Laatst bijgewerkt: 30/04/10
Neus: onbekend
Model: James Franco
Artistic directon: Frida Giannini
Net zoals bij de zovele andere sportgeuren die de laatste jaren de wereld overspoelden, moet je het woord sport in Gucci by Gucci Sport pour Homme niet letterlijk opvatten. Het is volgens huidig artistic director Frida Giannini van Gucci ‘meer a state of mind’. Dat wil zeggen ‘het vrije, casual en onbekommerde gevoel wanneer je off duty bent, wanneer je je relaxed en zorgenloos voelt’. En over de geur zegt ze: ‘Het heeft een lichte body opgeroepen door heel veel citrusnoten. Ze belichamen de gezonde, actieve en nonchalante karaktertrekken van de man die de Gucci-lifestyle omarmt’.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Gucci by Gucci Sport pour Homme is ‘niet verkeerd’ door de evenwichtige verhouding tussen de citrus- en hounoten. Maar bij een blinde test ‘categorie sportgeuren’ is het de vraag om je hem zult onderscheiden van de sportieve waters die de concurrentie op dit moment aanbiedt. De geur is geïnspireerd op de kracht van de oceaan – een typisch Proctor & Gamble-element die de licentie van de Guccigeuren heeft. De eerste golven zijn superfris: veel grapefruit, veel mandarijn die mooi en zoet worden ondersteund door Corsicaanse vijg.
In de tweede golf komen de kruiden vrij: kardemon en jeneverbes die langzaam overgaan in de houtachtige basis van cipres, vetiver en patchoeli – ‘het fetish-ingrediënt van Gucci’. Laatste geeft samen met ambrette Gucci by Gucci Sport pour Homme een licht sensuele toets.
RUIK & VERGELIJK
Ze houden elkaar erg goed in de gaten de luxemerken. Geen moeilijke concepten en dito geuren, maar licht verteerbare verfrissingen die de drager een clean en actief gevoel moeten geven. Ben benieuwd wat de volgende standaard voor mannengeuren gaat worden in het masstige-segment. Een hapklare interpretatie van het wonderingrediënt nu zo succesvol in nichekringen; oud of oudh?
Roger & Gallet L’Homme Sport (2009)
Lanvin L’Homme Sport (2009)
Azzaro Chrome Sport (2010)
Burberry Sport for Him (2010)
Lacoste Essential Sport (2010)
