UNIEK IN EEN ALLEDAAGSE OMGEVING
Jaar van lancering: 2001
Laatst bijgewerkt: 03/12/09
Neus: Jacques Cavallier, Alberto Morillas
Model: Liliana Dominguez
De parfumgeschiedenis van Oscar de la Renta kun je geslaagd noemen. Na de hoofdstukken Première – Oscar (de la Rente) uit 1977 – en Succes krijgt Vervolg – Ruffles (1983), Volupté (1992) en So (1997) – opent hij met Intrusion een nieuw hoofdstuk. Hij noemt het ‘de kracht van vrouwelijkheid’. Stond So qua vorm en inhoud in het teken van de belle epoque-allure en vrouwelijke verleidingskracht, met Intrusion koos hij voor een concept meer ‘in tune’ met de eisen die de vrouw van vandaag stelt. Dat wil zeggen: Intrusion – dat letterlijk wederrechtelijke toeëigening betekent – is er voor de vrouw die haar vrouwelijkheid wil benadrukken zonder afhankelijk te zijn. Heerlijk. En ik geloof het.
Volgens De la Rente was er behoefte aan Intrusion omdat ‘in de huidige kunstmatige wereld elegantie een steeds schaarser goed wordt en sensuele warmte steeds meer ontbreekt’. Heerlijk. En ik gelooft het. Kijk naar de prachtige flacon (vind ik) en je weet wat de couturier bedoelt. Hiermee verwijst hij door het geraffineerde gebruik van metaal, glas en bakeliet, naar een periode waarin elegantie vanzelfsprekend was en die door kenners wordt gezien als de gouden jaren van de parfumerie, de art deco-periode. Met de geur zelf brengt de ontwerper een sensuele gloed die garandeert dat alle koelte en kilte om de draagster verdwijnt en haar ‘uniek in een alledaagse omgeving maakt’ en – ook niet onbelangrijk – ‘harmonie brengt in een dissonante wereld’. Heerlijk. En ik geloof het.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Om met Intrusion een ‘onvergelijkbare geur, als de vrouw die hem wenst te dragen’ te creëren, maakte De la Renta een originele blend van klassieke parfumingrediënten. De geur opent met bergamot uit Sicilië dat door toevoeging van Chinese steranijs een kruidige kick krijgt. Nu is het tijd voor bloemen en die bloeien volop. De volle, fluwelen gulheid van gardenia werd vermengd met jasmijn en de overrompelende witte lelie. Koriander geeft deze bloemen een ‘spicy’ effect. Oscar de la Renta rondde Intrusion af met patchoeli – ‘symbool van eeuwige vrouwelijkheid’ – en gaf de geur sensuele diepte en warmte door een rijke dosis musk.
2004 ziet de geboorte van Intrusion Refreshing. Een limited edition omschreven als smeltend ijs van velours. Vertaald in een geur: een waterige sensatie van watermeloen, mandarijn en verse munt die de bloemen in het hart – pioen, waterjasmijn en witte sering – een koude rilling bezorgen. De basis garandeert dat de geur lichtjes sensueel blijft: patchoeli, sandelhout en witte musk.
RUIK & VERGELIJK
Met zijn volle boeket en vanille-achtige ondertoon wordt de gardenia wel gezien als een typische couturebloem die meestal in het hart van de betere parfums wordt verwerkt.
Ook de volgende geuren zouden zonder gardenia echt anders ruiken:
Dior Miss Dior (1948)
Guerlain Chant d’Arômes (1962)
Moschino Moschino (1987)
Annick Goutal Gardénia Pasion (1989)
Versace Crystle Noir (2004)
Marc Jacobs Gardenia Splash (2008)
Guerlain – L’Art et la Matière – Cruel Gardénia (2008)
