ROBERTO CAVALLI + SLANG = PROFUMO
Jaar van lancering: 2002
Laatst bijgewerkt: 01/12/09
Neus: onbekend
Model: Nuria de la Fuente
Mary J. Blige, Britney Spears, Anastacia, Jennifer Lopez, Lenny Kravitz, Bono en Sting: ze treden graag op (privé en voor publiek) in kleding van Roberto Cavalli. Voor de mensen die alleen via de zijkant de internationale modeontwikkelingen volgen, was deze naam rondom de millenniumwissel nieuw. En wat viel hij op. De reden: hij ging nóg verder waar zijn landgenoot Gianni Versace was opgehouden. Ongekende kleuren- en printexplosies verwerkt in zéér sexy kleding voor mannen en vrouwen die niets (meer) aan de verbeelding overliet. Insiders wisten beter: eindelijk succes voor de man die op 15 november 1940 werd geboren en in 1972 zijn modecarrière begon.
Zijn eerste show is direct een succes en een voorbode waarom hij nu zo geliefd is: prints van dieren die al jaren hoog op de lijst van beschermde soorten staan: luipaard, tijger, zebra en natuurlijk de slang, het dier dat sinds het scheppingsverhaal staat voor verboden verleiding en gevaar. Die kronkelt nu ook langs de slanke flacon van zijn eerste parfum Profumo. Slang en parfum: dan weet je dat je met een gevaarlijk parfum van doen hebt. Na de twijfel (doe ik het wel, doe ik het niet) komt de roes en de vervoering. Het effect: als vrouw lig je lang uit (zie de visual) na te genieten van deze zinderende geurervaring.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
De topnoot van Profumo is fris door mandarijn, rode appel en bergamot uit Calabrië gecombineerd met de delicate, zoetruikende magnolia. De opening eindigt met het fris-kruidige elemihars. Het hart: meiroos, fresia en ‘wilde’ orchidee verzacht door cederhout. De basis is – kan niet anders – is rijk en verleidelijk dankzij amber, musk, patchoeli en sandelhout.
RUIK & VERGELIJK
Een slang op of rondom een parfum flacon, betekent verleiding die gevaarlijk is. Om de zoveel jaren zien we het net zoals de verboden appel terugkeren in de parfum. Zoals ook in:
Trussardi Python (1999)
Boucheron Trouble (2004)
