EEN PARFUM DAT SENTIMENTEEL DURFT TE ZIJN
Jaar van lancering: 2003
Laatst bijgewerkt: 08/10/09
Neus: Raymond Matts, Ronne Winnegard
Het dilemma voor jonge vrouwen wat parfums betreft: ze weten vaak niet uit welke familie te kiezen – aldus Clinique. Want ‘gewone’ parfums zijn vaak zo licht dat je nauwelijks merkt dat je ze draagt. En dan heb je de kruidige, sexy geuren. Die kunnen juist weer zo overweldigend en zwaar ‘overkomen’. Om het beste van twee werelden te combineren, ontwikkelde Clinique Simply – een moderne benadering van het zwoele, oriëntaalse parfum.
Over de totstandkoming laat ik Raymond Matts aan het woord. Hij was ten tijde van de totstandkoming Clinique’s ‘vice-president corperate fragrant development worldwide’. ‘Simply is een moderne oriental. Het werd gecreëerd rondom typische omschrijvingen van een oosters parfum – zwoel, mysterieus, sensueel, verleidelijk, dromerig – versus de ingrediënten gebruikt in dit soort geuren: vanille, tonkaboon, amber, harsen, kruiden en de frisse opening van bergamot. Ik ben hier vanaf gestapt en heb me geconcentreerd op de helderheid, romigheid en sensualiteit van het oosterse parfum en zocht hierbij alternatieve ingrediënten’.
En dat is het vernieuwende aan Simply. Het distilleert het oosterse parfum tot zijn zuiverste essence: stralend, comfort en intimiteit. En deze zintuiglijke ervaringen versmelten tot een ‘uniek akkoord’ dat je door het hele parfum ervaart. Oosters, maar niet zwaar en overrompelend. Oosters met een nieuwe glans en nieuwe warmte. Simply roept beelden op ‘van vredige en uitnodigende momenten. Het schept een aura van rust, tevredenheid en ongedwongen intimiteit. Alsof je in je geliefde zijden pyama stapt, of met een goed boek in een hoek van de bank kruipt’. Kortom een parfum dat ‘sentimenteel durft te zijn’.
En dat gevoel associeert de gemiddelde Clinique-fan niet met het imago van het klinische cosmeticamerk. Simply sloeg simpelweg niet aan. En de naam dekt natuurlijk niet de lading. Want de geur is meer dan ‘simply’. Ik denk dat Clinique te vroeg was met deze alternatieve interpretatie. Zal mij niets verbazen als over een tijdje deze geur als standaard wordt gezien voor die ‘andere, vernieuwende parfumwind’ komende vanuit het Nabije en Verre Oosten.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Net zoals alle oosterse geuren opent ook Simply ‘stralend’. Maar in plaats bergamot en andere citrusnoten, werd gekozen voor niet nader omschreven vochtige tastbare en fluweelzachte witte bloemblaadjes.Net zoals alle oosterse geuren wil het hart van Simply comfort bieden. Maar in plaats van de traditionele vanillenoot, zocht Raymond Matts het in sojamelk: het bewerkstelligt een fluweelzacht aura. Net zoals alle oosterse geuren is de afloop van Simply intiem. Niet opgeroepen door kruidige noten, maar door geroosterde sojaboon en gerookt hout. En dat alles maakt Simply anders: warm, vol, zacht, licht en lumineus.
RUIK & VERGELIJK
Simply is anders dan het klassieke oosterse parfum. Dat verschil wordt des opmerkelijker wanneer je de geur vergelijkt met ‘mijlpaal-parfums’ in deze categorie – de nieuwe variaties niet meegerekend.
Guerlain Shalimar (1925)
Estée Lauder Youth Dew (1953)
Yves Saint Laurent Opium (1977)
Estée Lauder Cinnabar (1978)
