MODERNE ADAM IN DE STADSJUNGLE
Jaar van lancering: 2004
Laatst bijgewerkt: 14/06/08
Neus: Olivier Gillotin, Pierre Negrin
Model: hoe heet dat lekkere ding nou ook al weer, en die andere?
Artistic direction: Donna Karan
Volgens Donna Karan begrijpen mensen wereldwijd wat het New York-gevoel betekent. Of je nu in Moskou, Brussel, Amsterdam of in Santiago woont, als je the big apple voor de geest haalt, zie je hippe, knappe, leuke, gezellige en lange leve de fun-mensen omringd door wolkenkrabbers en voorbijtoeterende taxi’s. Om dit overheerlijke gevoel dichter bij mensen te brengen die niet in New York wonen, bedacht ze in 1989 DKNY (Donna Karan New York). Achter deze vier letters gaat een lifestyle-concept schuil dat kleding, (zonne)brillen, schoenen en accessoires produceert waarin de geest van New York het hoofdingrediënt vormt. In 1999 werd het eerst DKNY-geurduo gepresenteerd, drie jaar later gevolgd door een energieke variant. En nu Be Delicious Man, een geur verpakt in een appel voor de moderne Adam.
Dit keer staat the big apple centraal als stad van de onbeperkte mogelijkheden, van tomeloze energie, van ondernemingsdrift, van romantiek (die zomaar ergens onverwacht kan opbloeien). En natuurlijk als stad die eeuwig fris en groen blijft doordat het zich constant vernieuwt. Dit evergreen-gevoel proef je vanzelfsprekend in Be Delicious Man. Pas wel op, want voor je het weet is het love at first bite, want de appel staat ook bij Donna Karan voor verboden verleiding.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Het appeltje tegen en voor de dorst dat Donna Karan voor de moderne Adam creëerde omschrijft ze als een sensuele en opwekkende geur met sexy mannelijke houtnoten. Met de eerste hap in de verboden vrucht proef je de tinteling van de groene appel en ijskoffie. De tweede hap trakteert op nog meer appel, nog meer koffie (dit keer als ijskoud extract) en de geur van jamrosa (aromatisch gras uit India). De diepte van Be Delicious Man is een verleidingsspel van ‘amberachtig appelhout’ en geroosterde koffie. Heel simpel. Heel helder. Heel warm. Heel mannelijk. Heel DKNY.
Als je hier hesperidenakkoord van citroen en bloedsinaasappel aan toevoegt, dan krijg je Be Delicious Man Picnic in the Park. En doordat het nu een eau de cologne is, kun je er kwistig in je favoriete park mee splashen. Hou wel rekening met je tijdelijke buren. Verscheen in 2007.
RUIK & VERGELIJK
Koffie in geuren verwerkt is redelijk nieuw en ‘hot’. Het geeft ze een vernieuwend warm en sensueel fond en kun je als zodanig ruiken in:
Thierry Mugler A*Men (1997)
Lancôme Miracle Homme (2001)
Nikos Nikos for Men (2003)
Thierry Mugler A*Men Pure Coffee (2008)

