EEN LICHTE BRIES VAN GARDENIA
Jaar van lancering: 2008
Laatst bijgewerkt: 21/08/08
Neus: Steve Mercado, Loc Dong
Dat zou toch erg leuk zijn: een ‘colognerie’ waar alleen de colognes van Marc Jacobs worden verkocht. En dan het liefst navulbaar. Want Jacob blijft zijn collectie maar uitbreiden. Helaas zijn het stuk voor stuk bijna allemaal eenjaarlijkse uitgaven. Maar zeg nooit, nooit met Jacobs. Voor je het weet herlanceert hij ze weer ‘op veler verzoek’. Doet hij inmiddels ook. Welke… elk jaar weer een verrassing. Nieuw in de Splash-collectie is Gardenia, een lichtere en luchtiger variant van zijn Perfume. De volheid van deze ‘koppige’ bloem wordt in deze versie dynamischer en sprankelender. Maar behoudt toch zijn ‘karakter van elegantie, nonchalante luxe en verfijnde eenvoud’ – typsich voor de stijl van Marc Jacobs.
Gardenia heeft een parfumconcentratie van acht procent, waardoor je volgens Jacobs ‘een subtiel maar onvergetelijke spoor nalaat die lang blijft hangen’ en waardoor de geur – welke is dat niet? – bijzonder geschikt is om zowel overdag als ’s avonds (bij het uitgaan) te dragen.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Was in Perfume het uitgangstpunt een volruikende gardenia die sierlijk drijft op het water, in Gardenia gaat deze bloem, hupsakee, ‘kopje onder’. Het effect: de volheid van deze gele (en soms) witte bloem wordt getemperd en zachter gemaakt. Fluweel wordt zijde. En dat is mede te danken aan ‘een frisheid van bedauwde bladeren’. Toch blijft de geur gelukkig een licht zwoele toets houden (eigen aan gardenia) door eenmaal op de bodem beland, zich te hechten aan omhullende en romige musk-noten.
RUIK & VERGELIJK
Dat is eigenlijk nog nooit gebeurd: een eau de cologne-versie van een gardeniageur! Marc Jacobs doet het. Leuk om ze naast elkaar te leggen. En om aan te tonen dat de gardenia zich kan verheugen in een hernieuwde kennismaking, voegen we ter vergelijk een klassieke en recente ‘wrede’ variatie aan toe.
Isabey Gardénia (1924)
Chanel – Les Exclusifs – Gardénia (1924)
Marc Jacobs Marc Jacobs (2001)
Guerlain – L’Art et la Matière – Cruel Gardénia (2008)
