VERRE VAN PERFECT,
STEVIG VERANKERD IN DE REALITEIT
Jaar van lancering: 2004
Laatst bijgewerkt: 14-06/09
Neus: Dominique Ropion
Model: Leticia Birkheuer
Dat Giorgio Armani nauw betrokken is bij de ontwikkeling van zijn parfums blijkt uit: Armani Mania. Tijdens de presentatie vertelde hij over de vrouw die hij voor ogen had en waarom de geur ruikt zoals die ruikt. Armani: ‘Ik ontwerp voor vrouwen om hun temperament en stijl te benadrukken, met respect voor hun keuzes en verlangens’. Het volgende klinkt overtuigender: ‘Ik wil dat vrouwen niet bekeken worden om wat ze dragen, maar om wie ze zijn’. Armani Mania weerspiegelt volgens Armani perfect deze visie. De vrouw in de campagne is elegant, evenwichtig, modern en leeft in overeenstemming met haar persoonlijke en professionele keuzes. Het volgende klinkt overtuigender: ‘De Armani Mania-vrouw is verre van perfect. Ze aanvaardt haar zwakheden die haar menselijker maken, meer verwant met anderen’.
Vertaald in een geur betekende dit volgens de Italiaanse ontwerper dat de neus moest zoeken naar een boeiend en levendig parfum dat, clichévrij, de Armani-waarden huldigt: discretie, charme en elegantie.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Armani Mania opent anders. Is die in negen van de tien gevallen frisser dan fris, Armani brengt hierin verandering door groene mandarijn uit Sicilië en zwarte bes te omlijsten met een krans van Marokkaanse laurier versierd met roze peper. Het geeft een kruidige ouverture die in het hart door magnolia, pioenroos en lelietje-van-dalen enigszins getemperd wordt. Provencaalse iris garandeert dat het boeket een poederachtige verfijning krijgt.
De sensuele ondertoon wordt aangewakkerd door amber, vanille en witte musk. Armani Mania krijgt met cederhout uit Virginia de finishing touch. Stevig geworteld in de aarde symboliseert deze ‘boom van het licht’ volgens Armani de natuurlijke kracht van vrouwen stevig verankerd in de realiteit.
RUIK & VERGELIJK
Magnolia is sterk in opkomst. Je ruikt deze oorspronkelijke uit China afkomstige bloem met honigzoet, fragiel en zonnig aura steeds vaker in het hart van moderne geuren, zoals in onderstaande.
Guerlain L’Instant de Guerlain (2003)
Max Mara Le Parfum (2004)
Chanel Cristalle Eau Verte (2009)
