HET PARFUM DAT JE LAAT TRIPPEN
Jaar van lancering: 1999
Laatst bijgewerkt: 22/05/07
Neus: Michel Almairac
Model: Ksenia, Malgosia Bela
Artistic direction: Tom Ford
In de jaren zeventig en tachtig was er in de hippe, voornamelijk gay-uitgaanscene van New York, Los Angeles, Londen, Parijs en Amsterdam naast coke, een nieuwe opwindende drug razend populair: poppers. Het voordeel: even snuiven uit een flesje en je werd voor een paar minuten overvallen door een pure – geile – golf van passie en opwinding. Er verschenen diverse merken op de markt, de bekendste en populairste heet(te)… Rush. Zou Tom Ford ook het vervoerende effect van deze fast fun-drug aan den lijve hebben ondervonden? Of heeft hij zich alleen door de naam laten inspireren.
Als je zijn toelichting op Rush leest, dan ga je bijna denken dat… Ford: ‘Het is een trip, een rit, een siddering, ondeugend koel en verleidelijk verslavend. Laat jezelf helemaal gaan, geef toe aan je verlangen, geef je over, wees ongelofelijk, het is bezeten, het dringt aan, het is een slang, een demon, een minnaar, een apocalyptische visie. De kracht schokt je, je krijgt er geen genoeg van. Het is van jou en van jou alleen, tenzij je iemand vindt om het mee te delen! Wie durft en durft te delen?’ Ook zo benieuwd?
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
In de flacon – kunstobject mag ook – zit een essence die wordt bepaald door een ‘bloemenbliksemschicht’ van bergamot, gardenia, fresia, pioenroos, jasmijn uit Madras en damascusroos. Voor de verdere bedwelming van de zintuigen zorgen patchoeli, vanille en vetiver. Heel eerlijk zeggen? Rush heeft niets gevaarlijks, is gewoon een lekkere en aangename bloemengeur, zeer klassiek en behouden in zijn intenties. Maar wel alomtegenwoordig en onbescheiden.
RUIK & VERGELIJK
Om de zoveel tijd verschijnen parfums die garanderen dat je na gebruik in een zeer sensuele – lees: geile – stemming komt, in ieder geval in naam. Of we het wel of niet geloven? Doet er niet toe. Succesvol zijn ze wel.
Yves Saint Laurent Opium (1977)
Calvin Klein Obsession (1985)
Estée Lauder Spellbound (1991)
Paco Rabanne XS pour Elle (1994)
Annick Goutal Ce Soir ou Jamais (1999)
Calvin Klein Secret Obssesion (2008)
