KLASSIEKE MAN
KLASSIEKE STIJL
KLASSIEKE GEUR
Jaar van lancering: 2003
Laatst bijgewerkt: 26/08/08
Neus: Michel Almairac
Model: David Smith
Met de derde geur voor de man laat Tom Ford zien waar Gucci volgens hem voor staat. Niet – zoals je zou verwachten – voor mode voorzien van een overhoeveelheid geilig- en hitsigheid (dat is meer een kwestie van stylen), maar voor klassieke perfectie geplaatst in een modern, eigentijds kader. Zoals een ‘simpele’ camelwinterjas gemaakt van het fijnste kasjmier afgewerkt met subtiele details die alleen de drager ‘voelt’. Zie je terug in de campagne van Pour Homme. De promotieclip toont jonge, zeer mooie mannen in arrogante poses. Het haar glad naar achter gestreken en gekleed in het symbool voor ultieme chic: de smoking. Ze zijn een moderne reïcarnatie van de vooroorlogse Hollywoodhelden in zwartwitbeelden.
Maar om het totaalplaatje niet al te ouderwets te maken, hoor je op de achtergrond loeiharde, snerpende elektrische gitaren. In de printadvertentie is de bold & beautiful-boysgroep teruggebracht tot een mooie jongen die een beetje doelloos, beetje verwaand de camera inkijkt. De klassieke sfeer wordt versterkt door de prachtige en in al zijn eenvoud kloeke flacon en cognackleurige jus die op een moderne manier ouderwetse luxe uitstraalt. In 2004 verscheen een travelspray. Een gestroomlijnde lichtgewichtflacon met een inhoud van 30 ml.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
Pour Homme, door de Nederlandse Vereniging van Cosmeticajournalisten onderscheiden met de beste mannengeur van 2003, is een klassieke melange van amber, kruiden en houtsoorten die zorgt voor een intens diepe en warme geur. Voor het animale effect werden leer en wierook vermengd. Voor het pittige effect: gember, roze en witte peper. Het hart is een donkere, zwoele interpretatie van papyrushout – voor het eerst gebruikt – Florentijnse iris en vetiver. Lekker, donker, duidelijk!
RUIK & VERGELIJK
Als er Pour Homme achter een naam van een luxemerk staat, dan weet je zeker: de inhoud is klassiek, elegant en verfijnd. Het begon met in Chanel pour Monsieur in 1955 die om de zoveel jaar gezelschap krijgt van merken die eenzelfde toevoeging aan hun naam geven, zoals:
Yves Saint Laurent Ligne Pour Homme (1971)
Azzaro Pour Homme (1978)
Giorgio Armani Pour Homme (1984)
Bvlgari Pour Homme (1995)
Givenchy Pour Homme (2002)
Chopard Pour Homme(2007)
Cerruti Pour Homme (2007)
