EEN GEUR MET VINTAGE-ALLURE VOOR FIJNPROEVERS
Jaar van lancering: 1930/2008
Laatst bijgewerkt: 12/05/09
Neus: Nathalie Lorson
Het gebeurt steeds minder dat je bij de eerste kennismaking van een nieuw parfum direct denkt: zit wel goed! Zo’n parfum is Profumo. Het wordt door de huidige eigenaren omschreven als het eerste parfum van Acqua di Parma dat in de jaren dertig speciaal voor de vrouw werd gemaakt. Is dit waar? Want: welk gezaghebbend parfumboek je ook openslaat, nergens kom je Profumo tegen. En dat is toch op z’n minst vreemd gezien zijn opvallende art deco-presentatie: de flacon is geïnspireerd op de beroemde Acqua di Parma-flacon uit 1916 en zou zeker door moderne parfumhistorici zijn opgemerkt als een mooi voorbeeld voor een niet-Frans parfum uit de jaren dertig.
Twee redenen voor deze omissie: het parfum is inclusief al zijn reclame-uitingen verloren gegaan in de loop der jaren – het merk is namelijk zelf ook een tijdje uit de roulatie geweest – of de huidige eigenaren hebben deze geschiedenis verzonnen. Niemand die het nog kan of wil controleren moeten ze gedacht hebben. Wat resteert is zoals reeds gezegd een parfum, waarvan je bij de eerste geurnoten direct denkt: ‘zit wel goed!’ Moet je wel van een rijke, volle en glamourbloemengeur houden op chyprebasis. En dat doet Profumo volgens Acqua di Parma vooral voor de elegante vrouw.
WAT RUIK IK EIGENLIJK?
De inhoud van Profumo is net zoals de ontstaansgeschiedenis in nevelen gehuld. Wat wel bekend is: meer dan 300 geheime ingrediënten – dat geloven we direct – zijn gebruikt om tot dit volbloemige resultaat te komen en door Nathalie Lorson opnieuw bewerkt. Wat wel wordt prijsgegeven is bergamot, sinaasappel en mandarijn voor de opening. Het hart: een mix van meiroos, ylang-ylang, Florentijnse iris en jasmijn.
De laatste is zelfs gebruikt in drie verschillende variaties – volgens Acqua di Parma ‘alle drie even zeldzaam en prestigieus’ – en vormt de warme hoofdnoot van Profumo. De nasleep heeft die typische duidelijke chypre-toets van eikenmos (foto) , patchoeli en vetiver zacht gemaakt door amber en vanille.
RUIK & VERGELIJK
Profumo is een prachtig voorbeeld van een klassieke chypre en doet denken aan onderstaande evergreens in deze parfumfamilie.

